lyže AK ski RED s vázáním AK model 2020 - VYPRODÁNO

Úroveň lyžaře: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výrobce: AK

Vhodné pro výšku postavy: od 165 do 195 cm

Vhodné pro terén:

  • 100% upravené sjezdovky

Vhodné pro oblouk:

  • krátký oblouk
  • střední oblouk

Zvolte si variantu:

12 990,00 Kč 45 000,00 Kč

Skluznice po servisu: po servisu - stav 100%

Hrany po servisu: po servisu - stav 100%

Množství a síla hrany: stav velmi dobrý 80 - 90%

Povrchová úprava: stav dobrý 70 - 80%

Povrch lyží je poškrábán běžným užíváním.

AK je značka mladá, ale opěvovaná jako superstar. Lyže AK se staly vítězi posledního AZ VIP Testu časopisu SNOW. Nebyla to náhoda. Sklepmistr AK Aldo Kuonen umí namíchat lyže takových vlastností, že chytnou za chuťové buňky snad všechny bez rozdílu věku a lyžařského stylu.

Společnost Ak Ski byla založena Aldo Kuonenem v roce 1996, původně vůdcem závodního týmu Rossignol. Je to švýcarský rodinný podnik. Lyže jsou vyráběny v malém počtu poctivou řemeslnou výrobou a všechny mají celodřevěnou sendvičovou konstrukci - charakteristický znak závodních World Cup lyží.
Ak lyže se stále prodávají jen u hrstky vybraných prodejců. A přesto, že poptávka stále roste, oni zůstávají věrni kvalitě oproti kvantitě. Každý rok je vyrobeno přibližně 2500 lyží - to vše pro zajištění nejvyšší kvality za nejlepší možnou cenu.

AK se stala známkou komunity, bratrství a touhy poznat jeden druhého.

Lyže AK .RED je nástupcem WHITE RED. Měkký a pružný v ohybném chování, tvrdý a proto velmi torzní. Výsledkem je extrémně hravá super vyřezávaná lyže s vysoce přesnými vlastnostmi vedení. Odpouštějící geometrie rychle přivede lyže do zatáčky a umožňuje jezdci snadno měnit poloměry. Krátké zatáčky jako řezané zatáčky uspějí s dokonalou stabilitou a hladkostí i při vysokých rychlostech.

Použité technologie:

Elastac

Elastac je špičkový materiál na bázi gumy, díky kterému je jízda na lyžích stabilní a hladká. Navíc tím, že dělá oporu svalům v pohybu, Elastac značně zmírňuje únavu kloubů při dlouhém lyžování.

Sandwich construction

metoda sestavovaní sendvičové konstrukce ve vlhkém prostředí umožňuje spojovat podstatně rozdílné materiály, jako je dřevo, ocel, sklolaminát, uhlíková vlákna, titanal, polyethylen atd. Tato konstrukční metoda umožňuje vyladit různé tlakové/tahové a torzní body AK lyží, což umožňuje přizpůsobit tuhost lyže potřebám uživatele. Tato možnost přizpůsobení je vlastně základem výroby závodních lyží na míru - což není nadarmo i hlavním mottem AK lyží.

Core

základní použitý materiál jádra je vyráběn přímo ve Švýcarku z vertikálně laminovaných dřevěných lamel. Na rozdíl od levného pěnového jádra má dřevěné lepené jádro dynamické mechanické vlastnosti. Výroba takového jádra je drahá, protože vyžaduje precizní výběr materiálu a dokonalé sušení. Unikátní jádro lyží AK je zodpovědné za jejich charakteristickou přilnavost, životnost a výkonnost lyží na ledě.

Base

pro optimalizaci kluzných vlastnosti lyží je použita závodní skluznice s ultravysokou molekulární hustotouCílová skupina: Lyže je určena pro agresivní jezdce, jezdící převážně krátkými oblouky.
Lyže pro dynamickou jízdu v kratších až středních obloucích na upravené trati. Často nesou charakteristiky blízké k závodním lyžím pro slalom, ale konstrukčně jsou většinou uzpůsobené pro lyžaře nezávodní. V kategorii ale najdete i vysoce výkonné lyže. V délkách nad 160 cm se stávají vhodnými i pro střední oblouky (lehčím lyžařům nebo lyžařkám umožní i delší).Doporučená délka: -20 až -5 cm k výšce postavy.


Konstrukce je tvořena: Celodřevěná lyže, Sidewalls Yellow, P-Tex povrch
Vázání: Salomon. Rozsah nastavení v normě DIN 4-12 (cca 50 až 135kg).
Rozměry:

Délka:
158 / 164 / 170 / 176cm

Schaufel / Mitte / Ende
120-67-101mm

Radius (164)
13m


Odkaz: https://www.ak-ski.ch/
Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=Es2l0VpwYlg