lyže Kastle RX 12 GS s vázáním K12 CTI Pro model 2019 - VYPRODÁNO

Úroveň lyžaře: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

Velikost: 182

6 990,00 Kč 29 940,00 Kč


lyže Kastle Rx 12 GS s vázáním K12 CTI Pro model 2019


  • Bazarové lyže, jednu sezónu používané v rakouské půjčovně či na testovacích akcích.
  • Lyže jsou po kompletním servisu - broušení skluznice, broušení hran, voskování za horka a po kontrole funkčnosti vázání.
  • Všechny nabízené lyže jsou pravidelně odborně servisované, známe jejich celou historii a ručíme za to, že nakoupíte s výhodným poměrem cena/výkon!
  • Lyžím rozumíme, prodáváme, lyžujeme, servisujeme už od roku 1991.
  • Garantujeme, že budete mít zánovní lyže, se zárukou 2 rok od data koupě


Úroveň lyžaře: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Vhodné pro výšku postavy: od 170 do 200 cm

Vhodné pro terén: 100% upravené sjezdovky

Vhodné pro oblouk:

  • střední oblouk
  • dlouhý oblouk

Běžná cena: 29 940,- vč. DPH

Naše cena: 8 990,- vč. DPH

Skluznice po servisu: po servisu - stav 100%

Hrany po servisu: po servisu - stav 100%

Množství a síla hrany: stav velmi dobrý 80 - 90% 

Povrchová úprava: stav velmi dobrý 80 - 90%

 Povrch lyží je pouze poškrábán běžným užíváním.

Kästle - návrat legendy ve velkém stylu

Rakouská prémiová značka Kästle. Tradice této značky sahá až do roku 1924 a na svém kontě má mnoho medailových úspěchů. Stačí si jen připomenout nejznámější tváře této značky, jako byli: Toni Sailer, Andreas Wenzel, Pirmin Zurbriggen a například fenomenální Nor Kjetil André Aamodt. U nás má tato značka velkou tradici a mnoho lyžařů zamáčkne nostalgicky slzu, když vzpomene na své sportovní či závodní začátky na lyžích Kästle.

Znovuzrozené Kästle, ale nehledí do minulosti, ale především do budoucnosti. Novými majiteli firmy jsou dlouholetí závodní lyžaři, kteří působí zároveň jako vrcholoví manažeři.

Momentálně zřejmě nejznámější tváří značky Kästle je několikanásobný medailista z X-Games a freeridová legenda Chris Davenport

DESIGN A KVALITA

Současné lyže se vyznačují jednoduchým, nadčasovým designem, kterému dominuje průhledný otvor na špičce, případně patě. Tento tzv. hollowtech je nejenom poznávací značkou, ale také výrazně snižuje váhu lyže až o 15%procent a zlepšuje její chování při jízdě. V praxi to znamená, že lyže daleko rychleji pohlcuje vibrace a neztrácí kontakt s podložkou.

Ještě důležitější než design je kvalita, která je alfou a omegou a navazuje na bohatou tradici a historii značky. Použité technologie nejsou o hledání nových "jednoročních marketingových" výstřelků, ale o prověřených a precizních konstrukcích s použitím nejlepších prémiových materiálů. Všechny lyže jsou vyrobeny pomocí sendvičové technologie, která se dlouhodobě ukázala jako nejefektivnější a nejpropracovanější. Umožňuje kombinaci materiálů v "jádře". Hlavním stavebním prvkem je, ale vždy kvalitní dřevěné jádro, které se liší podle zaměření lyže.

Kastle Rx 12 GS s vázáním K12 CTI Pro model 2019Závodně sportovní model lyže určené pro agresivní rychlou jízdu a vyznavače středních a dlouhých oblouků. Ale pro svojí novou geometrii, zvládne dobře i krátké oblouky. Vyznačuje se enormní stabilitou s mimořádnou mrštností při vysokých rychlostech. Jasanové dřevěné jádro, titanalové výztuhy, holowtech (průhledný otvor snižující hmotnost a zlepšující chování lyže).

Testovaná délka: 168 cm

Parametry: 118-68-100, R: 14 m

Lyže, které tradičně patří mezi nejlepší v segmentu komerčních obřaček, se letos mění, a to nejen designem. V délce 175 cm s rozměry 112-68-100 a pouhými 16 metry poloměru vypadají znatelně univerzálnější, než bývaly jejich předchůdkyně.

Značka Kästle si u redesignovaného modelu RX12 (nově s GS na konci), dovolila jít netradiční cestou a z původních 70 mm ubrala o 2 mm na současných 68. Pata zůstala stejná, špička se z původních 112 rozšířila na 118 mm. Ke změně došlo i v délce, z původních 176 cm se stalo 175 a Kästle se tak vydaly na současnou moderní cestu dávkování délky po 5 centimetrech.

Výsledkem je opět velmi zajímavý a vyvážený racecarver, který díky rozšíření ve špičce lépe vtáhne jezdce do oblouku, rychleji a agresivněji zahájí, a to i díky absenci rockeru. Užší střed sice trochu ubral lyžím na stabilitě, ale dal jim větší hravost a rychlost při přehranění.

V porovnání s lety minulými jsou nové RX12 pocitově trochu měkčí v ohybu, se snadnějším průhybem přichází i mnohem snadnější ovládání, a to je hlavní přínos nových RX12 GS: oproti předchozím jsou vhodné pro mnohem širší spektrum uživatelů. Byť se samozřejmě stále jedná o typickou komerční obřačku určenou spíše pro střední a delší poloměry oblouků, poměrně hravě zvládá i krátké poloměry a dnes už téměř netypický 68milimetrový střed poskytuje možnost rychlých reakcí a změn poloměrů, a tedy variabilitu jízdy na upravené sjezdovce.

Cílová skupina: Sportovní až agresivní lyžaři jezdící převážně na upraveném povrchu ve středním oblouku střední a vyšší rychlostí.
.
Doporučená délka: -15 až 0 cm k výšce postavy.

Konstrukce je tvořena: Karbonová konstrukce s dřevěným jádrem, dvě vrstvy 0,5 mm titanalu
Technologie : Hollowtech - vysoce odlehčená špička lyže, vyplněná skluznicí a skelnými vlákny pomáhá snižovat nežádoucí vybrace až o 15 %

Vázání: K 12 CTI (Marker) Rozsah nastavení v normě DIN 3-12 (cca 45-135 kg).