Helma ALPINA Attelas Visor QVM

Velikost: 53-58

Zvolte si variantu:

9 990,00 Kč

Helma ALPINA Attelas Visor QVM

Lyžařská helma

Kategorie: Unisex
Barva: noční modrá/bordó mat
Zorník: Quattro Varioflex Mirror (cat. 2-3), vyměnitelný


Naše cena: 9 990,- vč. DPH

První helma, která dokáže změnit svou velikost! Patentovaný systém ERGO3 je nová unikátní technologie, která umožňuje nastavit velikost celé helmy, ne jen pásku na krku. Mechanismus je jednoduchý a intuitivní, a výsledkem je helma, která perfektně sedí po celém obvodu hlavy. Nárazuvzdorná skořepina z polykarbonátu s výplní s HI-EPS hmoty - technologie Hardshell, poskytuje maximální bezpečí při nárazu. Pevné klapky uší poskytují prvotřídní ochranu a měkké polstrování zevnitř zase komfort. Ventilaci lze snadno ovládat, a to i v rukavicích.
Helma má zabudovaný štít, který je možné používat i s dioptrickými brýlemi.
Štít s technologií QuattroVarioflex multimirror má zrcadlové čočky, které chrání oči před oslnivým svitem a infračerveným zářením. Technologie Quattroflex - polarizační filtr, zajišťuje zvyšení kontrastu a tím eliminuje oslnění vznikající při odrazu světla od sněhu, vody apod.
Technologie Varioflex - samozatmavovací čočky, přizpůsobuje zabarvení čočky dle intenziti slunečního záření. Tvar štítu zajišťuje optimální a ničím nerušený 180° rozhled.
Helma má v zadní části zateplený chránič krku, který udržuje šíji v teple. 


Nositel ceny ISPO AWARD!


TECHNOLOGIE:

HI-EPS - Vnitřní část každé helmy ALPINA se skládá z HI-EPS ("High Expanded Polystyrene") materiálu. Tento mikroporézní materiál poskytuje maximální ochranu. Materiál neabsorbuje vodu ani pot, čímž nedochází ke snížení ochranné funkce. Materiál funguje na bázi mikroskopických vzduchových kapes, které absorbují energií z nárazu.

Ergomatic - Systém nastavení helmy ERGOMATIC lze ovládat i v lyžařských rukavicích - helmu lze povolit při jízdě na vlaku, a opět utáhnout před jízdou dolů - systém je zajištěný, aby se nepovolil při jakémkoliv pádu.

Airstream Control - Proud vzduchu je snadno regulovaný otevíráním či zavíráním ventilačních průchodů dokonce i v lyžařských rukavicích.

Changeable Interior - Všichni kdo lyžují, se také potí, zvláště na hlavě. Proto mají helmy Alpina vyměnitelnou vnitřní vrstvu. Je snadno vyjmutelná, omyvatelná ve vlažné mýdlové vodě a poté, co uschne, může být bezprostředně vložena opět do helmy.

ERGO3 - ERGO3 umožňuje přesné nastavení helmy na míru. Jedná se o velikost helmy, nikoliv o její obvod. Spirálovitý systém umožňuje nastavit helmu tak, aby perfektně sedla okolo celé hlavy. To vede ke zvýšení komfortu a pocitu bezpečí.

Hardshell - Helmy s HARDSHELL mají ABS systém odolný proti nárazu a polykarbonátovou vnější strukturu navazující na EPS vnitřní části. Díky této kombinaci jsou helmy mimořádně pevné, ale i poskytují výbornou ochranu proti chladu.

Jet Vision - Modní, praktické a pohodlné upevnění zorníku přímo na helmu.

Helma ATTELAS VISOR získala prestižní ocenění ISPO AWARD

Helma ATTELAS VISOR s revoluční technologií ERGO3 byla vyhodnocena jako nejlepší produkt na veletrhu ISPO v kategorii "Lyžařské helmy". "Snažíme se o co možná nejlepší kombinaci pohodlí, ergonomie a bezpečnosti. S průkopnickým systémem ERGO3, který umožňuje individuální nastavení helmy, jsme toho dosáhli. Příznivci zimních sportů nyní poznají zcela novou úroveň komfortu", říká Steffen Kern, obchodní ředitel značky Alpina.

Alpina každoročně představuje nové lyžařské brýle a helmy, ale tento rok připravila něco opravdu speciálního. Technologie ERGO3 byla patentována pouze Alpinou, a byla umístěna do špičkových helem řady ATTELAS. Tento systém představuje novou generaci v ergonomickém nastavování helem a nejvyšší míru komfortu. Nyní je značka Alpina díky této technologii hrdým držitelem ceny ISPO Award. "Porota každoročně vybírá vítěze ze stovek produktů, představených na veletrhu ISPO. Proto jsme velice hrdí, že z tohoto množství jsme byli vybráni právě my" říká Alexander Selch, výkonný ředitel společnosti Alpina.

ERGO3

Díky individuálně nastavitelné vnitřní části helmy představuje ERGO3 úplně novou úroveň toho, jak pohodlně a přitom pevně může helma na hlavě držet. Do této chvíle bylo možné vnitřní velikost helmy upravovat do dvou směrů, ERGO3 umožňuje úpravu třemi směry. Výsledkem je, že helma lépe sedí, je pohodlnější a poskytuje vyšší ochranu. Pokud je nastavená velikost helmy příliš těsný, zmáčknutím jediného tlačítka lze vrátit do původního nastavení.

Ocenění

Každoročně jsou na mezinárodním veletrhu ISPO oceněny nejlepší produkty cenou ISPO AWARD. Porota se skládá z odborníků, kteří na veletrhu nevystavují, a její výběr podléhá definovaným kritériím. Cena pomáhá obchodníkům i zákazníkům, aby se zorientovali v rozsáhlé nabídce sportovního zboží.