boty Nordica Speedmachine 95 w černo/bílo/fialová model 2020

Bazarové boty ve výborném stavu. Jednu sezonu použité.

Výrobce: Nordica

Zvolte si variantu:

2 990,00 Kč 9 990,00 Kč

Boty SPEEDMACHINE 95 W od firmy Nordica pro sportovně výkonnostní lyžařky, kterým nabízí velmi kvalitní výkon v kombinaci s dobrým komfortem pro celodenní lyžování. Bota se může přizpůsobit konkrétní lyžařce pomocí 3D Performance technology umožňující tepelné vytvarování vnitřní botičky. A dále technologii Infrared, která tvaruje vnější botu pomocí speciálního infra přístroje. Tepelný komfort velmi podpoří výplň vnitřních botiček Primaloft.

Technické parametry:
Přezky: 4x Alu přezky, 4x mikro
+ 2 servo-lock
canting
vnitřní botička - 3D Performance
vnitřní botička - tepelná výplň Primaloft
35 mm velcro pásek
Šíře na nártu 100 mm
Flex index: 95

Technologie

 • CUSTOM CORK LINER
  • nová vnitřní botička, která je na exponovaných místech vyplněna specifickou směsí korku a prykyřice, která dobře izoluje a lze ji snadno přizpůsobit tvaru nohy
  • tepelně tvarovatelné vnitřní botičky jsou poprvé použity v naší modelové řadě NRGy
  • při teplotě 80°C se nahřívá vnitřní bota po dobu 8 minut a při jejím vložení do vnějšího skeletu a jeho dopnutím na noze se během 5 minut natvaruje dle tvaru nohy uživatele
 • HIGH TRACTION DUAL DENSITY PU
  • Boty poskytují nejlepší možnou podporu pro chůzi.
 • POWER DRIVER
 • PRIMALOFT LINER
  • Tato tepelná izolace je poprvé použita v ženské řadě NRGy a NXT pro zajištění lepšího tepelného komfortu.
  • Novinka v dámských řadách! Materiál používaný pro své výborné tepelně-izolační vlastnosti a dobrou voděodpudivost.
  • Je velmi lehký, příjemný a zabraňuje pronikání vody. Především ale velmi dobře drží teplo.
  • Navrženo pro funkci a vytvořeno pro pohodlí.
 • TRI FORCE CONSTRUCTION
 • TRI-FIT TECHNOLOGY

  Tri-Fit technologie je další úroveň ve skutečně personalizaci lyžařské boty. Svým zaměřením na skelet, vnitřní botu a klíčový hardwarový komponent, jsme byli schopni vytvořit snadno použitelnou technologii, které hladce a pohodlně spojuje nohu s vložkou a pláštěm. Klíčem k této technologii je náš Infrared Shell.

  Topné těleso se používá ve spojení s Custom Cork Liner. Tyto dvě technologie umožňují 100% přizpůsobení vnitřní boty a vnější boty, a to právě v oblastech, kde je potřeba dosažení dokonalého spojení lyžařské boty.


  Bota je vybavena systémem Infrared Shell který umožňuje teplem zformovat i skelet. Výsledkem je bota, která se plně přizpůsobí vašim individuálním potřebám a poskytne pevnou oporu i při agresivní jízdě.
 • WHEATER SHIELD
  • Nový systém integrován do pláště poskytuje kompletní vodotěsné funkce, aby se zabránilo proniknutí vody do boty.
  • A jak všichni víme, suché nohy jsou teplé a pohodlné nohy!
 • FULL SCREW
 • Infrared
 • HIGH TRACTION SOLES

PrimaLoft®

PrimaLoft ® INFINITY je jemná, nadýchaná, hedvábná výplň navržena k dosažení tepla, stlačitelnosti a měkkosti.
PrimaLoft je tradičním americkým výrobcem materiálů využívaných v textilním průmyslu. Nejznámější je v oblasti izolačních materiálů, kde patří ke světové špičce. V naší nabídce naleznete zejména PrimaLoft Gold, u něhož je kladen vysoký důraz na tepelný komfort a PrimaLoft Silver, u něhož je perfektní poměr mezi vysokým tepelným komfortem a dobrou prodyšností. Svými vlastnostmi (tepelná izolace, lehkost, prodyšnost) se zateplení od PrimaLoftu přibližuje peří. Snadno se udržuje, lze jej klasicky prát, velmi rychle schne. Na rozdíl od peří je syntetické zateplení od PrimaLoftu velmi vhodné i pro alergiky. Speciálně ošetřená vlákna nepohlcují vlhkost. Uživatel tedy zůstane v suchu a teple i při extrémních podmínkách.

PrimaLoft ® výkon a komfort:
- Efektivní tepelná izolace
- voděodpudivost
- Maximální stlačitelnost a extra jemnost
- Zabraňuje nerovnoměrnému rozložení výplně

Velikost boty
Velikost je udávána MONDO POINT - označuje délku vnitřní stélky (vložky) v milimetrech.
Změřte si nohu např. pravítkem v mm a vezměte botu o 0,5 až max. o 1 cm větší (u dětských max. o 1 až 2 cm větší). Vnitřní botička lyžáků se poměrně brzy vyšlápne, čímž se může zvětšit až o jedno číslo. Z našich zkušeností je daleko více lidí, kteří si po určité době od koupě bot stěžují, že jsou jim přece jen volné. Lyžařů, kterým jsou boty i po dvou "prolyžovaných" týdnech malé, je podstatně méně.
Námi prodávané bazarové boty jsou opravdu zachovalé, jednu sezónu jeté a nejsou ještě tolik vyšlápnuté. Všechny jsou ošetřeny dezinfekčním prostředkem TOKO SHOE FRESH.

Velikost boty

Velikost je udávána MONDO POINT - označuje délku vnitřní stélky (vložky) v milimetrech.
Změřte si nohu např. pravítkem v mm a vezměte botu o 0,5 až max. o 1 cm větší (u dětských max. o 1 až 2 cm větší). Vnitřní botička lyžáků se poměrně brzy vyšlápne, čímž se může zvětšit až o jedno číslo. Z našich zkušeností je daleko více lidí, kteří si po určité době od koupě bot stěžují, že jsou jim přece jen volné. Lyžařů, kterým jsou boty i po dvou "prolyžovaných" týdnech malé, je podstatně méně.

Flex Index

Flex Index udává, s jakým vynaložením sil lze botu ohnout. Čím je Flex tvrdší, tím lepší je přenos sil na lyže. Měkká bota promine více chyb.

Racing: 130 - 110 RC4 Worldcup Pro 98
Race: 130 - 110 RC4
Performance: 120 - 100 Progressor
Freeride: 120 - 100 X-Series
Sport: 105 - 75 MX Pro
Comfort: 80 - 60 MX Fit
Women: 100 - 55 Vision